Zabawy plastyczne dla dzieci

Zabawy plastyczne dla dzieci – znajdź pomysł na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem

Artykuł sponsorowany.

Zabawy plastyczne są sposobem na rozwijanie kreatywności u malucha oraz ciekawe spędzanie z nim wolnego czasu. Naklejki i stempelki do zabawy, malowanie dłonią, a może kreatywna zabawa z mąką pszenną? Możliwości jest wiele – sprawdź inspiracje i zaplanuj pyszną zabawę z maluchem w różnym wieku!

Naklejki i stempelki do zabawy – jakich zabaw plastycznych warto próbować z dzieckiem?

• Poznaj korzyści, które niosą za sobą zabawy plastyczne
  • Odkryj zabawy plastyczne dla rocznych dzieci
  • Dowiedz się, jak bawić się z dzieckiem w wieku 2-3 lat

Jakie korzyści przynoszą zabawy plastyczne?

Zabawy plastyczne to świetny sposób na pobudzenie kreatywności u malucha oraz rozwijanie u niego zdolności artystycznych. Co równie istotne, spędzanie czasu na zabawach plastycznych z dzieckiem zacieśnia także więzi rodzinne. Wspólne dzieła to niezapomniane chwile zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Poniżej znajdziesz propozycje zabaw plastycznych dla dzieci na różnym etapie rozwoju. Zainspiruj się do wspólnego zajęcia z dzieckiem.

Zabawy plastyczne dla najmłodszych

Gdy dziecko ma rok, możesz już podejmować się pierwszych wspólnych zabaw plastycznych. Na tym etapie maluchy są ciekawe świata i wszystkiego, co ich otacza. Taka zabawa okaże się eksploracją materiałów i stymulacją zmysłów. Dlatego maluchy będą zainteresowane wszystkimi pracami, w których będą mogły dotykać różnych materiałów i doświadczać nowości. Zabawa z rocznym dzieckiem to na przykład:

• malowanie dłonią i stopą – odciskanie rączki i stopy to zarówno świetna zabawa, jak i rozwijanie świadomości na temat ciała. Pamiętaj, by sięgać po nietoksyczne farby,
  • malowanie po chodniku – roczne dziecko może doświadczać również pierwszych zabaw z kredą na chodniku – wspólnie twórzcie dzieła sztuki na zewnątrz,
  • zabawa z mąką pszenną – ten przydatny artykuł spożywczy przyda się również do zabaw z dzieckiem. Na duży blat wysyp mąkę i pozwól dziecku eksperymentować – tworzyć kształty, przesypywać mąkę w palcach i kreować ciekawe ślady.

Zabawy plastyczne dla 2-3-latka

Im starsze dziecko, tym więcej zabaw staje się dla niego dostępnych. W wieku 2-3 lat dziecko może się już skoncentrować na dłużej i ma kontrolę nad swoimi ruchami. Takie dziecko może na przykład:

• rysować kredkami – pierwsze malunki kredkami to niesamowita zabawa dla dziecka i frajda dla rodzica. Maluch może wyrazić siebie poprzez sztukę,
  • bawić się naklejkami i stempelkami naklejki i stempelki do zabawy to świetne narzędzie do spędzania czasu z maluchem. Naklejki i stempelki do zabawy dostępne w ofercie sklepu internetowego Bebe Concept mogą być wykorzystywane do zabaw ćwiczących precyzję ruchów oraz rozwijających kreatywność. Tworzenie wzorów dzięki stempelkom i ozdabianie malunków naklejkami to doskonałe ćwiczenie zdolności manualnych dziecka
  • lepić z plasteliny – pierwsze zabawy z plasteliną są możliwe już u dzieci w wieku 2-3 lat. Fascynująca konsystencja pozwoli maluchowi formować różne figury i kształty. Dziecko może rozciągać, modelować i zgniatać plastelinę, ćwicząc palce, koordynację ruchową oraz zdolności motoryczne.