Prostownica do włosów

5 prostych i skutecznych sposobów jak wyczyścić prostownicę

Czyszczenie prostownicy do włosów jest bardzo potrzebne. Niektóre z produktów do stylizacji włosów mogą powodować osadzanie się ciał obcych na powierzchni płytek prostownicy. Nie musisz czekać tak długo, zanim zabierzesz się za czyszczenie prostownicy. Pozostawienie brudnego żelazka i używanie go nadal ma pewne wady. Jeśli nie będziesz go czyścić, może to spowodować uszkodzenie żelazka, np. rdzewienie. Na włosach może to powodować rozdwajanie się końcówek i łamanie. Aby tego uniknąć, przedstawiamy Ci przewodnik, jak czyścić prostownicę.

Wata organiczna i zmywacz do paznokci

Ceramiczne płytki prostownic mogą być siedliskiem brudu, jeśli nie są odpowiednio czyszczone. Lakier do włosów, olejki i inne ciężkie produkty mogą osadzać się nie tylko na włosach, ale również na narzędziach, a także na olejkach wydzielanych przez skórę głowy, które mogą uszkodzić włosy, jeśli urządzenie nie jest regularnie czyszczone.

Zwykle radzimy, aby przy wyłączonej i odłączonej od prądu stylizator przetrzeć płytki i korpus stylizatora zmywaczem do paznokci na wacie organicznej. Wata powinna być wilgotna, ale nie powinna ociekać. W zależności od stopnia zabrudzenia stylizatora może być konieczne mocne pocieranie. Przed podłączeniem i użyciem pozostawić do wyschnięcia na kilka godzin i robić to tylko wtedy, gdy urządzenie jest suche.

Do czyszczenia stylizatora nigdy nie należy używać wody ani środków czyszczących na bazie wody. Jest to bardzo niebezpieczna praktyka. Nie zalecamy również stosowania chusteczek, chyba że są one ekologiczne i biodegradowalne, ponieważ zazwyczaj zawierają plastik.

Kobieta z prostownicą do włosów

Wacik z alkoholem

Kolejną metodą, którą można wypróbować, jest czyszczenie wacikiem z alkoholem. Do tego celu należy użyć wacika, mokrej szmatki i alkoholu. Teraz podgrzej prostownicę, a następnie stopniowo ją schładzaj. Wyjmij wacik i zanurz go w alkoholu i przetrzyj nim powierzchnię płyty prostownicy.

Zaawansowane czyszczenie

Do tej metody czyszczenia potrzebna jest dobra soda oczyszczona wraz z magiczną gumką do ścierania, kremowym rozluźniaczem, octem i wilgotną ściereczką. Przede wszystkim należy wsypać 1/5 proszku do pieczenia do filiżanki, a następnie dodać do niego ocet. Teraz dobrze je wymieszaj, a następnie nałóż na płytki prostownicy, używając palców. Teraz za pomocą szczoteczki do zębów lub magicznej gumki do ścierania należy przetrzeć całą powierzchnię. Teraz czyść ją powoli, pocierając z pewną siłą, aż do momentu, gdy pozostałości znikną, używając wilgotnej ściereczki.

Soda oczyszczona do czyszczenia prostownicy

Sposób na uporczywe plamy

Niektóre uporczywe zabrudzenia, zwłaszcza te ukryte w zakamarkach, mogą pozostać nawet po wyczyszczeniu prostownicy do włosów detergentem, alkoholem lub mieszanką sody oczyszczonej i wody utlenionej. W takim przypadku, aby pozbyć się tych uporczywych zabrudzeń oraz tych ukrytych w trudno dostępnych miejscach, należy użyć szczoteczki do zębów.

Włosie szczoteczki do zębów jest wystarczająco mocne, aby pozbyć się uporczywych zabrudzeń, ale na tyle delikatne, aby nie uszkodzić ani nie porysować prostownicy do włosów. Delikatnie wyszoruj wszystkie ciasne miejsca, skupiając się bardziej na plastiku i płytkach.

Zamiast szczoteczki do zębów możesz również użyć magicznej gumki do włosów, aby usunąć uporczywe, wiszące wokół zabrudzenia. Magiczna gumka zawiera mieszaninę wodorosiarczynu sodu, formaldehydu i melaminy, która bardzo skutecznie usuwa uporczywy brud i zanieczyszczenia.

Chusteczki dezynfekujące, ocet i specjalne środki czyszczące

Jednym z możliwych sposobów prawidłowego czyszczenia prostownicy jest użycie chusteczek dezynfekujących. Upewnij się, że prostownica jest wyłączona, odłączona od prądu i schłodzona.  Chusteczki dezynfekujące doskonale sprawdzają się jako środek zapobiegawczy. Kolejnym sposobem jest biały ocet. Używając miękkiej szmatki lub gąbki zanurzonej w białym occie, przetrzyj płytkę prostownicy. Kwas octowy, obecny w białym occie, zlikwiduje zanieczyszczenia. Jeśli zapach jest zbyt silny, rozważ rozcieńczenie octu wodą. Spryskaj płytki prostownicy środkiem czyszczącym. Istnieją środki czyszczące przeznaczone specjalnie do prostownic. Możesz też użyć alkoholu.

Detergent
Źródło: Pixabay

Niezależnie od tego, czego użyjesz, pozwól, aby płyn wsiąkł w powierzchnię chłodnej płytki prostownicy przez kilka minut. Użyj czystej ściereczki lub ręcznika papierowego, aby wytrzeć płytki ceramiczne do czysta. Wyczyść małe rowki prostownicy do włosów za pomocą bawełnianego wacika. Sprawdź, czy nie jest uszkodzona. Czyszczenie to doskonały moment, aby sprawdzić, czy prostownica nie jest uszkodzona. Małe rysy na płytkach ceramicznych mogą zaczepić się o włosy, powodując rozdwajanie się końcówek i inne problemy. Usuń przypalone osady. Osad, który nie znika przy użyciu szczoteczki do zębów, można delikatnie usunąć za pomocą płatka wełny stalowej.

Często sprawdzaj płyty, aby upewnić się, że ich nie zarysowujesz. Płytki ceramiczne w prostownicy do włosów z czasem ulegają zabrudzeniu i wymagają czyszczenia. Jeśli nie używasz regularnie prostownicy do włosów, możesz zauważyć, że gromadzi się na nich kurz. Wytrzyj go suchą szmatką. Jednak prostownica, która jest używana regularnie, wymaga bardziej intensywnego czyszczenia. Nagromadzenie produktów do stylizacji i olejków ze skóry głowy uniemożliwi skuteczną pracę narzędzia do stylizacji. Czyszczenie prostownicy jest prostą czynnością.

1 thought on “5 prostych i skutecznych sposobów jak wyczyścić prostownicę

1. O! Nie słyszałam nigdy o takich sposobach, a są całkiem proste i wygląda na to, że skuteczne. Dzięki! Szukałam czegoś takiego 🙂